دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

بازدید وزیر محترم بهداشت از بیمارستان روانپزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۷/۲۸ | 
جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی، وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور امروز از بیمارستان روانپزشکی ایران بازدید کردند.
در این بازدید که با حضور ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی ایران جناب آقای دکتر میر اسماعیل، و ریاست محترم دانشکده پزشکی جناب آقای دکتر ناصری پور انجام شد، آقای دکتر شریعت ریاست محترم بیمارستان روانپزشکی ایران با اشاره به مشکلات عمومی بیمارستان، ذکر کردند که مسایلی همچون کمبود اعتبارات در بیمارستانهای روانپزشکی وجود دارد که نیازمند توجه ویژه وزارت بهداشت است. همچنین ایشان اشاره کردند که تاسیس پلی کلینیک های چندتخصصی در مراکز تک تخصصی مانند بیمارستان ایران، می تواند در کاهش استیگما و ارایه خدمات جامع تر در این بیماران موثر باشد. مراکز روزانه ای که بتواند فاصله بیمارستان تا جامعه را پر کند، مانند خدمات روزانه (Day Center) برای ارتقا ارایه خدمات به بیماران لازم است.
همچنین بر لزوم دیدگاه جامعه نگر در مورد سلامت روان تاکید شد. جناب آقای دکتر قلعه بندی مدیر محترم گروه روانپزشکی دانشگاه ایران، در مورد نیاز به  توجه بیشتر وزارت بهداشت به امر آموزش صحبت کردند.
در این بازدید، یک نفر از دستیاران به نمایندگی از طرف دستیاران روانپزشکی و همچنین برخی کارکنان بیمارستان، و چند نفر از بیماران، با وزیر محترم بهداشت صحبت کردند و تقاضای خود را برای ارتقا وضعیت بیمارستان مطرح نمودند.
امیدواریم بازدید امروز جناب محترم وزیر از بیمارستان روانپزشکی ایران، راهی باشد در راستای ارتقای آموزش روانپزشکی در کشور، تخصیص و مدیریت مطلوب منابع و در نهایت بهبود سلامت روان جامعه.


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 127 بار   |   دفعات چاپ: 53 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر