دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

بخش روانپزشکی کودک ونوجوان دانشگاه علوم پزشکی ایران راه اندازی شد.

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۴/۸ | 

 بخش و درمانگاه روانپزشکی کودک و نوجوان بیمارستان کودکان حضرت علی اصغر(ع) از سال ١٣٨٧ شروع به کار کرده است. لازم به ذکر است که تاریخچه فعالیت روانپزشکی کودک و نوجوان در دانشگاه علوم پزشکی ایران از سال  1372 در بیمارستان روانپزشکی ایران و با حضور اساتید این رشته (دکترمهرداد محمدیان، دکتر بهروزجلیلی) بوده است.

در سال 1387 بخش و درمانگاه روانپزشکی کودک ونوجوان به بیمارستان کودکان حضرت علی اصغر (ع) منتقل شده است.

در سال 1392 به علت پاره ای مشکلات سازمانی فعالیت این بخش برای بیش از یک سال متوقف گشت.

بخش روانپزشکی کودک و نوجوان بیمارستان کودکان حضرت علی  اصغر مجدداٌ از اسفند ماه 1394 فعالیت خود را آغاز نموده است. این بخش با برخورداری از روانپزشکان فوق تخصص اطفال و نیروهای روان پرستار سعی دارد تا امکانات مناسب درمانی در اختیار بیماران قرار دهد.

این بخش دارای 6 تخت بستری است و یک اتاق ایزوله است که برای بیماران پرخاشگر وتحریکاتی استفاده می شود. از امکانات دیگر این بخش وجود دو روان شناس و تیم توانبخشی (کاردرمانی و گفتاردرمانی) در بیمارستان است.

اطاق بازی از امکانات دیگر این بخش است. بچه ها در اطاق خود تلویزیون دارند و در ساعات مناسب با هماهنگی پرستار و داشتن همراه می توانند در زمین بازی بیمارستان بازی کنند.

در حال حاضر درمانگاه سرپایی این بیمارستان با حضور سه نیروی فوق تخصص در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه فعال است. لازم به ذکر است که تعیین نوبت به صورت تلفنی از طریق شماره گویای 22266846  امکان پذیر است.

روزهای شنبه دکتر میترا حکیم شوشتری و روزهای یکشنبه درمانگاه دکتر الهام شیرازی و روزهای دوشنبه دکتر بهروز جلیلی در درمانگاه حضور دارند.

درمانگاه روان شناسی بیمارستان از خرداد ماه ١٣٩٣ آغاز بکار کرده است. در این درمانگاه خدمات روان شناسی زیر ارائه می گردد:

کار درمانی کودکان مبتلا به اختلال یادگیری

کار درمانی کودکان مبتلا به اختلالات طیف اوتیسم

بازی درمانی و مشاوره برای مشکلات رفتاری کودکانکد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 137 بار   |   دفعات چاپ: 51 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر