دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

آغاز به کار فاز نخست از کلینیک فوق تخصصی مغز و شناخت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۷/۳۰ | 

به همت پژوهشکده علوم شناختی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران از شنبه 1 آبان 95، فاز نخست از کیلینیک فوق تخصصی مغز و شناخت راه اندازی می شود.

کلینیک مغز و شناخت در دو حوزه توانمند سازی شناختی افراد سالم و ارائه خدمات توانبخشی شناختی در کنار سایر خدمات توانبخشی به کودکان و بزرگسالان فعالیت داشته و ارائه خدمات روانسنجی و روانشناختی، توانسنجی و توانبخشی شناختی، مغز و اعصاب و اعصاب و روان مهم ترین برنامه های کاری این مرکز است.

حوزه های اصلی ارائه خدمات در این مرکز عبارتند از:

تقویت توجه و تمرکز، حافظه و اختلالات کهولت، تصمیم گیری و عملکرد های اجرایی شناختی، مدیریت هیجان، استفاده از تکنولوژی حقیقت مجازی (ویرچولال رئالیتی) در توانبخشی شناختی و سایر اختلالات مرتبط با آن، رفتار های اعتیادی، توانبخشی شناختی بیش فعالی-نقص توجه و اختلالات یادگیری، توانبخشی شناختی در بیماران طیف اوتیسم، توانبخشی شناختی در استروک (سکته های مغزی) و آسیب های مغزی، توانبخشی شناختی در بیماری ام اس و همچنین خدمات روانسنجی و روانشناختی، نورولوژی، اعصاب و روان، نوروسیکولوژی و الکتروفیزیولوژی، آینده پژوهی و توانمندسازی نخبگان.

این مرکز با همکاری و تحت نظارت مستقیم اساتید برجسته این حوزه از دانشگاه های معتبر تهران بویژه دانشگاه علوم پزشکی ایران و پژوهشکده علوم شناختی راهبری و هدایت خواهد شد. ضمنا افتتاح بخش های جدید این مرکز، بتدریج و به محض آغاز به کار به اطلاع خواهد رسید.

 

 آدرس: تهران، بالاتر از میدان ولی عصر، خیابان زرتشت شرقی، پلاک 33

تلفن: 88802063کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 134 بار   |   دفعات چاپ: 57 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر