دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

بایگانی بخش اخبار پایگاه

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 48 | تعداد کل بازدید های مطالب: 2,538 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ -

انتصاب دکتر امیرحسین جلالی ندوشن به عنوان مدیر مشارکت های مردمی دانشگاه

دکتر امیرحسین جلالی ندوشن به عنوان مدیر مشارکت های مردمی دانشگاه علوم پزشکی ایران منصوب شدند. متن ابلاغ به شرح زیر است: جناب آقای دکتر امیرحسین جلالی ندوشن عضو محترم هیات علمی دانشگاه با سلام و احترام نظر به تعهد، شایستگی و سوابق ارزنده جنابعالی به موجب این ابلاغ به عنوان مدیر مشارکت های مردمی منصوب می شوید تا برابر شرح وظایف و آیین نامه های اجرایی امور محوله را برنامه ریزی، هماهنگی و اجرا نمایید. از درگاه خداوند متعال برای شما توفیق روزافزون آرزومندم. دکتر سید جواد موسوی معاون اجتماعی

img_yw_news
سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ -

افتتاح مرکز بازتوانی روزانه بیماران روانپزشکی

مرکز بازتوانی روزانه بیماران روانپزشکی بیمارستان روانپزشکی ایران، با حضور ریاست دانشگاه آقای دکتر ناصری پور، افتتاح گردید. 

img_yw_news
یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ -

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید 1396-97

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید همراه با معرفی دستیاران جدیدالورود تخصصی و فلوشیپ، تقدیر از دستیاران برتر و فارغ التحصیلی دستیاران سال آخر، در تاریخ سه شنبه 4 مهرماه 13096 در بیمارستان ایران برگزار گردید. در این مراسم در ابتدا دستیاران جدیدالورود به معرفی خود پرداختند و از دستیاران برتر سال گذشته (سال یک: خانم دکتر طالب جدی، سال دو: خانم دکتر مهدیه صالحی، سال سه: خانم دکتر عزیزی و سال چهار: خانم دکتر سیفی مقدم)  تقدیر به عمل آمد. همچنین از آقای دکتر عزیزی به عنوان دستیار برتر اخلاق حرفه ای تقدیر شد. در انتها از دستیاران فارغ التحصیل گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران، به عنوان متخصصین روانپزشکی، تقدیر به عمل آمد.

img_yw_news
یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ -

دوره های جدید فلوشیپ در گروه روان پزشکی

گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران با طی مراحل قانونی و اخذ مجوزهای لازم ، برای سال تحصیلی جدید اولین دوره فلوشیپ سایکوسوماتیک و دومین دوره فلوشیپ روان درمانی را برگزار خواهد کرد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ -

راه اندازی کامل بخش روانپزشکی و سایکوسوماتیک بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص)

بخش روانپزشکی و سایکوسوماتیک بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) از ابتدای تابستان 1396، بطور کامل راه اندازی شد. این بخش با 15 تخت روانپزشکی بزرگسال و سایکوسوماتیک، 16 تخت روانپزشکی سالمندان، 3 تخت مربوط به اختلالات خواب همراه با امکانات پلی سومنوگرافی، اکتیگرافی، rTMS، الکتروشوک، واحد روانشناسی و ...، در خدمت بیماران و فراگیران می باشد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ -

تصویب کوریکولوم فلوشیپ روانپزشکی سالمندان

کوریکولوم فلوشیپ روانپزشکی سالمندان که توسط دانشگاه علوم پزشکی ایران تهیه و به وزارت بهداشت ارائه شده است، در شهریور ماه 1396 تصویب شد.

img_yw_news
سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ -

سمینار یک روزه لوی بادی

سمینار یک روزه لوی بادی توسط گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران و انجمن علمی پزشکی روان تنی ایران در تاریخ پنجشنبه 22 تیرماه 1396 برگزار شد. این سمینار با همکاری انجمن علمی روانپزشکان ایران، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و انستیتو روانپزشکی تهران، برگزار گردید و به ارائه یافته های علمی جدید در خصوص دمانس لوی بادی پرداخته شد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ -

تقدیر از آقای دکتر احمدخانیها

تقدیر معاون درمان دانشگاه جناب آقای دکتر رضا پایدار از جناب آقای دکتر احمدخانیها، عضو هیات علمی گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران

img_yw_news
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ -

اعطای معتبرترین جایزه سالانه کتب فارسی به آقای دکتر میرفرهاد قلعه بندی، مدیر محترم گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران

درسنامه طب خواب، نوشته آقای دکتر میرفرهاد قلعه بندی (مدیرگروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران) و جمعی از اساتید دانشگاه ها، کتاب برگزیده سی و چهارمین دوره جایزه کتاب سال (سال 1395) در شاخه پزشکی شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ -

اولین کنگره اختلالات خلقی

اولین کنگره اختلالات خلقی در تاریخ 27 تا 29 بهمن ماه برگزار شد.

img_yw_news
یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ -

منابع آزمون ارتقا، گواهینامه و دانشنامه سال 1396 اعلام شد.

منابع آزمون ارتقا، گواهینامه و دانشنامه سال 1396 اعلام شد.

img_yw_news
یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ -

مراسم تقدیر از خدمات علمی آقای دکتر مهرداد محمدیان

مراسم تقدیر از خدمات علمی آقای دکتر مهرداد محمدیان، روانپزشک، فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دوشنبه 24 آبان ماه 1395 ساعت 8.30 صبح در سالن اجتماعات انستیتو روانپزشکی تهران برگزار گردید.

img_yw_news
سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ -

جشن آغاز سال تحصیلی در بیمارستان روانپزشکی ایران برگزار شد.

جشن آغاز سال تحصیلی در تاریخ دوشنبه 26 مهرماه 1395 در بیمارستان روانپزشکی ایران برگزار شد.

img_yw_news
سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ -

انتخاب سرکار خانم دکتر مریم رسولیان، جناب آقای دکتر مهدی نصر اصفهانی و جناب آقای دکتر امیر شعبانی به عنوان اعضای هیات مدیره انجمن علمی روانپ

طبق رای گیری در انتخابات انجمن علمی روانپزشکان ایران در تاریخ پنجشنبه 29 مهرماه 1395، سه تن از اعضای محترم گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران به عضویت هیات مدیره انجمن درآمدند. سرکار خانم دکتر رسولیان، جناب آقای دکتر نصر و جناب آقای دکتر شعبانی

img_yw_news
جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ -

آغاز به کار فاز نخست از کلینیک فوق تخصصی مغز و شناخت

به همت پژوهشکده علوم شناختی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران از شنبه 1 آبان 95، فاز نخست از کیلینیک فوق تخصصی مغز و شناخت راه اندازی می گردد.

img_yw_news
شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ -

تمدید مهلت ارسال خلاصه مقاله، کارگاه و سمپوزیوم به "اولین کنگره اختلالات خلقی"

مهلت ارسال خلاصه مقاله، برنامه سمپوزیوم و برنامه کارگاه به "اولین کنگره اختلالات خلقی" تا 30 مهرماه 1395تمدید شد.

img_yw_news
سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ -

سمپوزیوم اختلال شخصیت مرزی در بیمارستان ایران برگزار می شود.

سمپوزیوم اختلال شخصیت مرزی در تاریخ 29 شهریورر ماه از ساعت 8.45 تا 10 در بیمارستان ایران برگزار می شود. سخنرانان: جناب آقای دکتر قدیری و جناب آقای دکتر شعبانی

img_yw_news
سه شنبه ۸ تیر ۱۳۹۵ -

بخش روانپزشکی کودک ونوجوان دانشگاه علوم پزشکی ایران راه اندازی شد.

بخش و درمانگاه روانپزشکی کودک و نوجوان بیمارستان کودکان حضرت علی اصغر(ع) از سال ١٣٨٧ شروع به کار کرده است. لازم به ذکر است که تاریخچه فعالیت روانپزشکی کودک و نوجوان در دانشگاه علوم پزشکی ایران از سال 1372 در بیمارستان روانپزشکی ایران و با حضور اساتید این رشته (دکترمهرداد محمدیان، دکتر بهروزجلیلی) بوده است. در سال 1387 بخش و درمانگاه روانپزشکی کودک ونوجوان به بیمارستان کودکان حضرت علی اصغر (ع) منتقل شده است. در سال 1392 به علت پاره ای مشکلات سازمانی فعالیت این بخش برای بیش از یک سال متوقف گشت. بخش روانپزشکی کودک و نوجوان بیمارستان کودکان حضرت علی اصغر مجدداٌ از اسفند ماه 1394 فعالیت خود را آغاز نموده است. این بخش با برخورداری از روانپزشکان فوق تخصص اطفال و نیروهای روان پرستار سعی دارد تا امکانات مناسب درمانی در اختیار بیماران قرار دهد. این بخش دارای 6 تخت بستری است و یک اتاق ایزوله است که برای بیماران پرخاشگر وتحریکاتی استفاده می شود. از امکانات دیگر این بخش وجود دو روان شناس و تیم توانبخشی (کاردرمانی و گفتاردرمانی) در بیمارستان است.

img_yw_news
پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ -

آزمون پره ارتقا دستیاران روانپزشکی

آزمون پره ارتقا دستیاران روان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران در تاریخ دوم اردیبهشت 95 با حضور 58 نفر از دستیاران برگزار گردید. مهلت ارسال اعتراضات تا ساعت 8 صبح روز شنبه 11 اردیبهشت ماه می باشد.

img_yw_news
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ -

تشکیل کمیته آموزش الکترونیک گروه روان پزشکی

کمیته آموزش الکترونیک گروه روان‌‌پزشکی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران تشکیل شد. هدف از تشکیل این کمیته که زیرشاخه‌‌ای از کمیته آموزش گروه یادشده محسوب میشود، ارتقای آموزش دانشجویان پزشکی و دستیاران روان‌‌پزشکی از طریق افزودن راه‌‌های آموزشی در فضای مجازی و گسترش ارتباط آموزشی میان اساتید و دانشجویان از جنبه‌‌های شکلی، محتوایی و زمانی است. اعضای این کمیته عبارت‌‌اند از دکتر مهدی نصر اصفهانی، دکتر حمیدرضا احمدخانیها، دکتر عاطفه قنبری جلفایی، دکتر امیرحسین جلالی، دکتر بهنام شریعتی و دکتر هما محمدصادقی. مسؤول این کمیته دکتر امیر شعبانی است.

img_yw_news
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ -

اولین کنگره اختلالات خلقی برگزار می‌‌شود

اولین کنگره اختلالات خلقی (کاخ) در روزهای ۲۷ تا ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ در سالن همایش‌‌های محمد بن زکریای رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران (با گنجایش ۳۰۰ نفر) برگزار می‌‌شود. برگزارکننده این کنگره، گروه روان‌‌پزشکی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران و هسته پژوهشی اختلالات خلقی این دانشگاه (زیرگروه اختلالات دوقطبی) است. هسته پژوهشی اختلالات خلقی دانشگاه علوم پزشکی ایران در ادامه فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی خود در حوزه اختلالات خلقی، برای گردآوردن پژوهشگران و اساتید علاقه‌مند به این موضوع، ایجاد ارتباط علمی و آشنایی میان آنها، ارائه تجربیات و تبادل داده‌های به دست آمده در کشور، همچنین کمک به ارتقای دانش مخاطبان در موضوع اختلالات خلقی تصمیم به برگزاری این کنگره گرفته است. برنامه‌های مختلفی به شکل کنفرانس و سمپوزیوم در ارتباط با موضوع اختلالات افسردگی و اختلالات دوقطبی تا کنون توسط مجریان این برنامه اجرا شده است. با این حال اجرای یک کنگره سراسری با هدف دریافت مقالات پژوهشی در این حوزه خاص روان‌‌پزشکی، برای اولین‌‌بار صورت می‌‌گیرد.

img_yw_news
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ -

هفتمین همایش سراسری اختلالات خواب برگزار می گردد.

هفتمین همایش سراسری اختلالات خواب از تاریخ 8 تا 10 اردیبهشت ماه 1395 توسط انجمن پزشکی خواب ایران برگزار می گردد. این همایش در تالار امام مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با محورهای ذیل برگزار خواهد شد:

img_yw_news
سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ -

برنامه سخنرانی های هفتگی بهار 1395

برنامه سخنرانی های هفتگی بهار 1395 که به همت آقای دکتر جلالی تهیه شده است جهت تبادل نظر در خصوص موضوعات روز و مهم روانپزشکی و روانشناسی در روزهای دوشنبه ها در انستیتو روانپزشکی تهران ارایه می گردد.

img_yw_news
شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ -

راه اندازی دوره فلوشیپ روان درمانی گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران

طبق مجوز شورای آموزش پزشکی تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دوره فلوشیپ روان درمانی در گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران و با همکاری انستیتو روانپزشکی تهران راه اندازی شده و از مهرماه سال 1395، دستیار فلوشیپ خواهد پذیرفت. آزمون ورودی در تابستان 1395 برگزار خواهد شد.

img_yw_news
جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ -

برنامه آموزشی صبحگاهی دستیاران در روزهای چهارشنبه در بیمارستان ایران

برنامه آموزشی روزهای چهارشنبه مرکز آموزشی‌‌درمانی ‌‌روان‌‌پزشکی ایران در نیمه اول سال تحصیلی 95-1394 به گونه جدیدی اجرا شد. در این دوره، هر هفته به نوبت دستیاران روان‌‌پزشکی به ایراد سخنرانی می‌‌پرداختند و در زمانی حدود 45 دقیقه فرصت داشتند تا نتیجه مطالعات و بررسی‌‌های خود در زمینه مورد علاقه‌‌شان را در حضور سایر دستیاران و اساتید ارائه کنند. در پی سخنرانی، موضوع در میان دستیاران و اساتید حاضر به بحث گذاشته می‌‌شد.

صفحه 1 از 2    
قبلی
1